Kategorija: Mašinstvo

sklop - animacija

Učenici se osposobljavaju za proračun, konstruisanje i dizajniranje mašinskih elemenata i konstrukcija . Školovanje je usmereno ka ključnim znanjima mašinske struke a računar se koristi kao osnovni alat.

Najveća pažnja poklanja se modeliranju mašinskih elemenata i konstrukcija kroz različite programske pakete(ACAD, Pro-Desctop. Pro-Engieener, Solid-works) u svrhu proračuna, izrade 3D modela i tehničke dokumentacije.

mtkk - sklopNastava se izvodi u računarskom kabinetima iz upotrebu multimedijalnih nastavnih sredstava.

Nakon završetka školovanja učenicima se pruža mogućnost zaposlenja u različitim granama privrede ili nastavak školovanja na fakultetima ili školama strukovnih studija.Moguća je primena stečenih znanja u građevini, arhitekturi, dizajnu proizvoda i drugim oblastima.