Kategorija: Učenici

aleksandar markovic 280U školskoj 2011/2012. Godini za učenika generacije Mašinsko-elektrotehničke škole proglašen je Aleksandar Marković, učenik 4/1, smer Elektrotehničar multimedija, što mu je bila prva želja kada je pre četiri godine upisivao srednju školu. Aleksandrov odeljenjski starešina je profesor Snežana Šaletić, koja o Aleksandru ima samo reči hvale.

Aleksandar Marković rođen je 19.11.1993.godine u Paraćinu, a živi u Rataru. Završio je OŠ „Branko Krsmanović“ u Sikirici kao vukovac. Mašinsko-elektrotehničku školu završio je sa odličnim uspehom, a u drugom, trećem i četvrtom razredu imao je sve petice. U toku celog školovanja imao je primerno vladanje. U četvrtom razredu osvojio je prvo mesto na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i treće mesto na regionalnom. Od prvog do četvrtog razreda pohađao je dramsku sekciju. Želi da upiše Filološki fakultet, smer Srpski jezik i književnost i jednog dana postane profesor.