nov 2012
Kategorija: Sanja Aleksić

Dobrodošli drage kolege i učenici, dobrodošli svi ljubitelji muzike u jednu od nebrojeno mnogo ulica u muzičkom gradu!

Ideja da se napravi ovakva stranica, mali kutak za ljubitelje muzike među svim generacijama, obrazovnim profilima, nastala je iz moje velike želje i ambicije da sa svojim bivšim, sadašnjim i budućim učenicima podelim sve što inače ne stižem na prekratkim časovima muzičke umetnosti u srednjim školama.

note zicara200

Ovde su dobrodošle i sve moje kolege, sa novim predlozima, sugestijama, idejama, kako bi na zajedničkom putu očuvanja srpske tradicionalne muzike, negovanja lepog pevanja i muziciranja, prepoznavanja kvalitenog zvuka i istančanog sluha za kvalitetnom i vremenski neograničenom muzikom, pomogli mlađim generacijama u pronalaženju pravih vrednosti, bez jezičkih, verskih i nacionalnih barijera, jer, muzika ne poznaje nikakve granice :)

Ovde će se svakako naći raznoliki muzički kolaž, zanimljive priče iz života domaćih i stranih kompozitora, koje će biti itekako zanimljive pomalo uspavanim srednjoškolcima, muzičke fotografije, zanimljive karikature, portreti kompozitora na klasičan i humorističan način, razni video zapisi sa zanimljivim, drugačijim izvođenjima dela svetske i domaće muzike različitih žanrova...

Hajdemo zajedničkim snagama da stvaramo našu muziku, ne samo za uši, već pre svega za dušu :)