Kategorija: Arhiva: Smerovi i upis

aKonkurs2013-2014Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije objavilo je konkurs za upis učenika u srednju školu u školskoj 2013/14. godini.

Na završni ispit izlaze svi učenici i taj test polagaće 17. i 18. juna. Prvog dana iz srpskog jezika, a drugog dana iz matematike. Prema kalendaru upisa u srednje škole, preliminarni rezultati završnog ispita biće objavljeni 21. juna, a konačni 25. juna. Đaci će predavati liste želja 26. i 27. juna, raspored učenika po srednjim školama biće objavljen 7. jula, a prvi upisni krug biće 8. i 9. jula. Drugi upisni krug, u školama u kojima bude ostalo slobodnih mesta, biće 12. jula.

Na završnom ispitu će ove godine biti 75 odsto potpuno nepoznatih zadataka, dok će 25 odsto biti slično onima iz zbirke za pripremu. Redosled kandidata se utvrđuje na osnovu uspeha u prethodnom školovanju, koji donosi najviše 60 bodova i rezultata na završnom ispitu, koji donosi 40 bodova, odnosno 20 poena po testu.

Preuzeto sa sajta Ministarstva prosvete...