Kategorija: Učenici

Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija i JISA - jedinstveni informatički savez Srbije, pokrenuli su akciju "Informatika za talentovane osnovce" kojom je predviđena besplatna ECDL informatička online obuka za osnovce širom Srbije, na osnovu javnog poziva Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija kao i na osnovu činjenice da tri profesora iz naše škole (Igor Jevtić, Miroslav Simić i Saša Dulović) poseduju status i licencu ovlašćenog ECDL online ispitivača, stekli su se uslovi da zajedno učestvujemo na konkursu dodele bespovratnih sredstava za pružanje ONLINE informatičke obuke učenicima osnovnih škola. Na ovaj način ćemo ih približiti Evropi, ali i gradivu koje ih očekuje u srednjim školama, uz istovremeno ogroman podstrek da boljom upotebom informatičkih sredstava već danas steknu navike budućeg učenja iz široko rasprostranjenih i dostupnih izvora znanja sa Interneta. Cilj nam je obezbediti našoj deci nagradnu obuku a time i bolju budučnost sa evropskim standardima informatičke pismenosti.

Učešće je uzelo bar stotinak škola iz svih krajeva Srbije, a naša uloga je da u zavisnosti od formiranih grupa, odvojimo vreme kako bismo učenicima prezentirali način korišćenja online sistema ECDL, kao i da dostavimo spiskove svih učenika kojiima su isporučeni vaučeri sa otvorenim nalozima za besplatnu obuku ECDL onliine. Njihov sistem će pratiti sve statističke podatke provedenog vremena učenika na obukama i nivoe znanja koje postigne, a najistaknutijim učenicima slede nagrade u vidu besplatnih ECDL indeksa za evropsku verifikaciju, a neki ce dobiti i nagradni TABLET računar. Svi profesori koji budu učestvovali u programu će biti kandidovani za ovogodišnju nagradu Diskobolos (www.jisa.rs).

Početkom juna pozvali su nas kao ovlašćene ECDL online instruktore da se prijavimo za učeće, a naš tadašnji odgovor kvalifikovao nas je za dalje aktivnosti koje u prvoj fazi obuhvataju:

• konkretizovanje liste saradnika i
  • broja osnovaca koji trebaju dobiti besplatnu obuku,
  • okupljanje učenika iz našeg okruženja u što većim grupama i prezentiranje načina korišćenja online sistema informatičke obuke po standardima ECDL – European Computer Driving Licence
  • obuka je usmerena na četri osnovna modula ECDL: poznavanje računara, obrada teksta, tablične kalkulacije i korišćenje interneta.
  • sastavljanje spiskove učenika sa podacima (ime, prezime, datum rođenja i e-mail) i dostavljanje kancelariji JISA koja im je odmah otvorila naloge za 60 dana besplatnog i samostalnog vezbanja na ECDL online aplikaciji.