Kategorija: Učenici

slika 01

Učenici 3. i 4. razreda Mašinsko-elektrotehničke škole vratili su se sa četvorodnevne ekskurzije iz Grčke puni utisaka. Za četiri dana (od 10. do 13 oktobra 2015) obišli su Solun i njegove znamenitosti: Belu kulu, Aristotelov trg, Crkvu Svetog Dimitrija, Zejtinlik i uživali u panoramskom razgledanju grada, Uranopolis, manastir Kakovo - metoh Hilandara i imali priliku da prisustvuju izradi ikona, crkvu Sveta Petke i njen lekoviti izvor vode u pećini i Meteore, koji su pružali prelep pogled, svež vazduh pomešan blagougodnim mirom i prisustvo čudotvornih ikona u manastiru Veliki Meteor.

slika 02

Pored kulturno-istorijskog sadržaja s kojim su se naši učenici upoznali u Grčkoj, imali su dva sunčana dana u Paraliji na raspolaganju za uživanje i kupanje u Egejskom moru. Ekskurzija je protekla u veselom raspoloženju, odgovornom ponašanju naših učenika u inostranstvu, bez ikakvih problema. Zadovoljni su se vratili i učenici i profesori koji su se o njima starali: Dragan Tasić, Malina Petrović, Anđelka Milošević, Danijela Đokić i Aleksandra Sretenović.

slika 03

slika 04

slika 05    slika 06