Formatiranje dokumenta se odnosi na promenu izgleda dokumenta, odnosno na oblikovanje elemenata dokumenta. Formatiranjem postižete da dokument izgleda baš onako kako želite. Formatiranje se može podeliti na sledeće kategorije: formatiranje teksta, formatiranje pasusa, formatiranje odeljka i formatiranje celog dokumenta.
Tekst se može formatirati na dva načina: prvo podesite format pa kucate ili prvo unesete tekst pa ga onda formatirate. U svakom slučaju, tekst možete formatirati i menjati mu format koliko god hoćete puta, sve dok dokument ne dobije izgled koji želite. Ako menjate format teksta koji je već otkucan, morate ga prvo označiti.
Kursor označava mesto gde se odvija radnja. To je mesto gde će se postaviti slova koja kucate, ali i mesto gde će se pojaviti objekat koji umetnete (slika, tabela…). Pozicija kursora se zove i mesto umetanja. Pozicija kursora se može promeniti mišem ili tastaturom. Da bi isprobali tehnike kretanja kroz dokument potreban je dokument koji ima nekoliko strana teksta.
Premeštanje kursora mišem
Kreiranje dokumenta
Kada se pokrene program u njemu je već pokrenut dokument sa radnim imenom Dokument 1. Dokument koji je otvoren ima podrazumevana podešavanja početnog dokumenta (Blank Document). Novi dokument se uvek pravi po nekom od postojećih šablona. Osnovni šablon je NORMAL.DOT i po njemu se otvara početni dokument.
PRVI NAČIN
DRUGI NAČIN
Na primeru korišćenja u MOODLE sistemu može se videti kako se uključuje reCAPTCHA. Moodle (https://moodle.org/) je jedan od najpoznatijih otvorenih sistema za upravljanje procesom učenja (eng. Learning Management System – LMS).
Ako je na Moodle sistemu omogućeno korisnicima da se sami prijavljuju, pri čemu se provera identiteta vrši elektronskom poštom, onda bi trebalo uključiti reCAPTCHA sistem provere korisnika.
Da bi se uključio reCAPTCHA sistem provere, potrebno je da administrator uradi dve stvari: