Kategorija: Elektrotehnika

termicki01Elektromehaničar za termičke i rashladne uređaje je zanimanje koje upisujemo od 2014. godine.
Omogućuje zaposlenje odmah posle srednje škole  ili pokretanje sopstvenog biznisa.

Šta se postiže izborom ovog zanimanja?

• Učenici stiču znanja o električnim instalacijama u domaćinstvu i industriji neophodnim za obavljanje praktičnog rada u oblasti termičkih i rashladnih uređaja.
    • Učenici stiču znanja o elektrotermičkim aparatima i uređajima.
    • Učenici se navikavaju da samostalno prate stručnu literaturu sa zadatkom da steknu neophodna znanja da bi samostalno vršili održavanje i popravke elektrotermičkih i rashladnih uređaja.
    • Učenici se upoznaju sa materijalima u tehnici hlađenja; principom rada rashladnih uređaja i principom rada delova rashladne instalacije.
    • Stiču znanja i veštine u radu na održavanju, servisiranju i izradi elektrotermičkih i rashladnih uređaja.
    • Stiču veštine u radu na montaži i demontaži delova na elektrotermičkim aparatima u domaćinstvu.

Nastava

Znanja stečena na časovima teorijske nastave učenici upotpunjuju na časovima laboratorijskih vežbi, praktične nastave, blok nastave, u školskim kabinetima i privatnim kompanijama s kojima škola sarađuje.

termicki02

Stručni predmeti u okviru kojih se učenici osposobljavaju za zanimanje Elektromehaničar za termičke i rashladne uređaje su:

• Osnove elektrotehnike
  • Električna merenja