Kategorija: Mašinstvo

Automehaničari_radionica Učenici se osposobljavaju za dijagnostiku i otklanjanje kvarova na motorima i motornim vozilima. U toku školovanja stiču teorijska znanja i ovladavaju veštinama rastavljanja i sastavljanja sistema na motornim vozilima, kompjuterskoj dijagnostici motora, servisiranju i održavanju vozila.

Škola raspolaže automehaničarskom radionicom i uređajima za kompjutersku dijagnostiku što povećava kvalitet praktične nastave. Praktična nastava se takođe obavlja i u renomiranim auto-servisima gde je velika mogućnost sticanja praktičnih znanja.

motor - model Nakon završenog školovanja učenici se mogu zaposliti u preduzećima koja u svojoj delatnosti imaju održavanje, servisiranje i popravku vozila ili da otpočnu samostalan posao.

Ukoliko se odluče za nastavak školovanja, postoji mogućnost dokvalifikacije (IV stepen) i jednogodišnje specijalizacije (V stepen), pa i daljeg obrazovanja na visokim školama strukovnih studija.